يکشنبه, 4 مهر 1395
طرحهای تحقیقاتی

برنامه کاری مرکز

مناطق دیدنی استان

پست الکترونیک


Unable to load control 'DesktopModules/GoogleSearch/GoogleSearch.ascx'!
Could not load type 'DouranPortal.DesktopModules.GoogleSearch'.
نام کاربري:
کلمه عبور:
ورود به سيستم
ثبت نام
کد عبور خود را فراموش کرده ام

پیشرفت هر کشوری در گرو فعالیت تحقیقاتی براساس پتانسیلهای تولیدی آن کشور است. ارتباط بخشهای مصرف کننده با پژوهشگران و دسترسی آنها به نتایج تحقیقات و حجم عظیم اطلاعات به دست آمده از یافته های پژوهشی ضرورت اطلاع رسانی سریع با استفاده از تکنولوژی روز را ایجاب می کند. این مرکز با راه اندازی پورتال اختصاصی خود امید وار است که قدمی موثر در راه اهداف تعیین شده بردارد.

از طریق این پورتال می توانید از تازه ترین نتایج حاصل از اجرای طرحهای تحقیقاتی بهره گیرید، و با ارسال نظریات خود ما را یاری نمائید .

سابقه تشكيل مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان زنجان به سال 1359 و تأسيس بخش تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر بر‌مي‌گردد. بعد از دو سال تمهيدات تشكيل بخش تحقيقات خاك و آب نيز فراهم شده و در سال 1367 با تشكيل بخش تحقيقات آفات و بيماريهاي گياهي، موجوديت مركز تحقيقات كشاورزي به طور رسمي در چارچوب تشكيلات وزارت كشاورزي سابق محقق گرديد.

تحقيقات منابع طبيعي و امور دام از سال 1371 و با آغاز فعاليتهاي مربوط، در قالب يكي از ايستگاههاي تحت پوشش مركز تحقيقات منابع طبيعي و امور دام استان آذربايجان شرقي در استان شروع شده و به فاصله يكسال، فعاليت آن تحت عنوان مركز تحقيقات منابع طبيعي و امور دام استان ادامه يافته است. در سال 1379 با تصويب قانون ادغام وزارتين جهادسازندگي و كشاورزي سابق و ضرورت تشكيل مركز تحقيقاتي واحد، مقدماتي لازم فراهم شده و از سال 1383 ادامه فعاليتهاي دو مركز سابق با مديريت واحد و با عنوان مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي آغاز گرديده است.

  در حال حاضر در اين مركز هشت بخش تحقيقاتي : 1-آبخيزداري2-‌آفات و بيماريهاي گياهي 3-اصلاح و تهيه نهال و بذر 4-‌ثبت و گواهی بذر و نهال 5-خاك و آب 6-علوم دامي ‌7-منابع طبيعي 8-گروه اقتصادي کشاورزی و تحقیقات روستایی اشتغال دارند. اميد است با بهره‌گيري از امكانات بالقوه موجود و حمايتهاي مسئولين توان تحقيقاتي مركز در رشد و شكوفايي بخش كشاورزي و منابع طبيعي در استان بيش از گذشته مؤثر واقع گردد.

 

اخبار و رویدادها
   
        

گالری تصاویر مرکزفارسی

ساعت

يکشنبه, 4 مهر 1395


تعداد کاربران شناخته نشده (646)
تعداد کاربران شناخته شده (0)
کنفرانسهای بین المللی
   
        

کنفرانس و همایش های داخلی
   
        

بانک اطلاعات محققین کشاورزی غرب آسیا
تاریخ ارسال : 09/08/1386  |  Showlink
 
   
        

پایگاه های اطلاعاتی ملی و بین المعلی کشاورزی
تاریخ ارسال : 07/08/1386  |  Showlink
 
   
        

تقویم کنگره های جهانی سال 2007 میلادی
تاریخ ارسال : 07/08/1386  |  Showlink
 
   
        


 آماربازدید کنندگان : 110287 
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان می باشد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8